MERCAN

KÜ1B0088

MERCAN

580,00
VAR

Mercan taşı, ismini Yunancadaki ‘mikrí pétra’ sözcüğünden alır. Bu kelime, ‘küçük taş’ veya ‘çakıl’ mânâsına gelir. Bu taşın Mars gezegeniyle de bağlantılı olduğundan söz edilir. Mars ise, Savaş Tanrısı diye de isimlendirilir.

Mercan Taşı Ruhsal Faydaları

  1. Sakinleştirdiği ve huzur verdiği söylenir.
  2. Özgüveni yükselttiğine inanılır.
  3. Kişinin düşmanlarıyla başa çıkmasına yardım ettiği savunulur.
  4. Zihni açtığı, odaklanma yeteneğini güçlendirdiği, dikkati bir konu üzerinde toplamaya yardımcı olduğu savunulmaktadır.
  5. İletişimi kuvvetlendirdiği kabul edilmekte olup, uyum getirdiğinden bahsedenler vardır.
  6. Bir başka söylentiye göre Mercan taşı yararları sayesinde insanların ve çevrenin negatif enerjisinden olumsuz etkilenmeyi önler.
  7. İç sıkıntısına, strese karşı birebir olduğu dile getirir.

Mercan Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Bu taşı negatif enerjisinden arındırmanın en kolay yolu, farklı bir doğal taşın üzerine veya yanına yerleştirmektir. Böylelikle o doğal taş, pozitif enerjisini Mercan taşına aktararak onun üstünde birikmiş kötü enerjiyi uzaklaştıracaktır. Tütsü dumanı (Sandal ağacı veya adaçayını) ve toprak da Mercan taşını temizleme noktasında işe yarayan yöntemlerdendir. Böyle yapmak dış yüzeyini kirlerden arındırmak için değil, enerji boyutunda mercan taşı temizliği için önerilir. Bunlar taşınıza herhangi bir zarar vermez, tam aksine enerjisini yenileyerek sorunsuz kullanmanızı sağlar.Bu taşı özel keselerin içinde saklamak önerilir. Güneş ışığına doğrudan maruz bırakılmamalıdır. Ayrıca mercan taşının bakımı yapılırken aşındırıcı kimyasallar  kullanmaktan kaçınılmalıdır. Nemli bir bez ile silmeniz kâfi olacaktır. Suda bekletmeyin, zira sertlik derecesi yüksek olmadığı için su ile teması ona zarar verebilir.Aynı zamanda mercan taşını tuz lambasının yanına koyup bir müddet bekletmek, yine üzerinde biriken negatif enerjiyi yok edip saf enerjiye dönüştürecektir.

Fiyata KDV dahildir.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bu Kategorideki Beğenebileceğiniz Diğer Ürünler

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı