Gizlilik ve Güvenlik

Bu gizlilik bildirimi, monolina.com web sitesinin kişisel veri toplama ve kullanma uygulamalarını açıklamaktadır.

Monolina.com’a erişmeniz; bu gizlilik bildiriminde tanımlanan, bilgi toplama ve kullanma uygulamalarını kabul ediyor olduğunuzu göstermektedir.

 

Kişisel Bilgilerinizin Toplanması

Monolina.com’da sizden istenen kişisel bilgileriniz arasında; adınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız, iş veya ev adresiniz, şirket veya kredi kartı bilgileriniz gibi bilgiler olabilir.

Monolina.com siteye ziyaretlerinizle ilgili olarak; siteye erişmek için kullandığınız internet servis sağlayıcısının adı ve internet protokol (IP) adresi, siteye erişme tarihi ve saatiniz, sitede bulunduğunuz sırada eriştiğiniz sayfalar ve sitemize doğrudan bağlanmanızı sağlayan web sitesinin internet adresi gibi birtakım bilgileri toplayabilir.

 

Kişisel Bilgilerinizin Kullanımı

Monolina.com, ziyaretleriniz hakkında, siteye erişmek için kullandığınız internet servis sağlayıcısının adı ve internet protokol (IP) adresi, siteye erişme tarihi ve saatiniz, sitede bulunduğunuz sırada eriştiğiniz sayfalar ve sitemize doğrudan bağlanmanızı sağlayan web sitesinin internet adresi gibi birtakım bilgileri; sitenin iyileştirilmesi, eğilimlerin analiz edilmesi ve sitenin yönetilmesi için kullanmaktadır.

Monolina.com’da istenen, adınız, e-posta adresiniz, telefonunuz, iş veya ev adresiniz, şirketinizle ve kredi kartınızla ile ilgili kişisel bilgiler; hizmetlerimizin sunulabilmesi, ürün ve hizmetler hakkında bilgilendirme, iletişim vb. durumlar için kayıt altında tutulmaktadır.

Monolina.com, bir haber bültenine kaydolduğunuzda veya tanıtım e-postaları almayı kabul ettiğinizde tıklattığınız e-postaları izlemek için özelleştirilmiş bağlantılar veya benzeri teknolojiler kullanabilir. Her e-posta, bu tür iletilerin gelmesini durdurmanıza olanak veren, abonelik iptal bağlantıları içerir.

Sitede toplanan kişisel bilgiler, sitenin işletilmesi ve istediğiniz veya yetkilendirdiğiniz hizmetlerin sağlanması ya da işlemlerin yerine getirilmesi için gizlilik koşulları içerisinde saklanıp kullanılmaktadır.

Monolina, kişisel bilgilerinizi yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a)yasal gereklere uygun hareket etmek veya Monolina ya da siteye tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b)Monolina haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak; (c)Monolina çalışanlarının veya aracılarının, Monolina ürünü kullananların veya kamu güvenliği açısından acil durumlarda harekete geçmek için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde yetkili mercilere açıklayabilir.

 

Kişisel Bilgilerinizin Güvenliği

Monolina.com kişisel bilgilerinizi yetkisiz erişime, kullanıma veya açığa çıkmaya karşı korumak için yüksek güvenlik teknolojileri kullanır.

Sağlanan bilgiler, güvenlik kontrolü altındaki tesislerde bulunan ve sınırlı erişimi olan bilgisayar sunucularında depolanır.

Kredi kartı numarası gibi hassas kişisel bilgiler; internet üzerinden iletildiğinde Güvenli Yuva Katmanı (SSL) Protokolü gibi şifreleme yöntemleriyle korunur.

Kredi kartı numarası gibi hassas kişisel bilgiler; herhangi bir şekilde sistemlerde saklanmadan, özel crypto yöntemleri ile şifrelenerek ilgili bankaya iletilir.

Sizden sağlayacağımız tüm bilgilerinizin, bizim için her zaman esas olan sıkı güvenlik ve gizlilik standartlarında koruma altındadır. Saklanacak olan bilgiler ancak kişisel verilerin kullanımı yazısına yer alan amaçlar için kullanılır.

 

Bu Gizlilik Bildiriminde Yapılabilecek Değişiklikler

Okumuş olduğunuz gizlilik bildirimi yasal düzenlemeler ve Monolina’nın güvenlik protokollerinin güncellenmesi durumlarında güncellenebilir. Kullanıcılardan alınan tüm kişisel bilgilerin koruması adına hangi yöntemlerin kullanıldığı konusunda bilgi sahibi olmak için bu gizlilik bildirimini düzenli aralıklarla gözden geçiriniz. Monolina.com sitesinden alınan ürün/hizmet için sitenin düzenli olarak kullanılması, bu gizlilik bildirimini ve yapılabilecek tüm güncelleştirmelerin kabul edildiği anlamına gelmektedir.

 

Güvenlik Bildirimi

Monolina.com, siteye erişim şifresi gibi bilgilerin sizin tarafınızdan belirlenmesine olanak sağlar. Erişim şifresinin unutulması durumunda kayıt olurken vermiş olduğunuz e-posta adresine yeni şifre oluşturma bağlantısı gönderir. Gizli bilgilerin istendiği bölümlerde SSL (Secure Socket Layer) yöntemini kullanarak bilgilerinizin üçüncü şahısların eline geçmesini engeller.

Monolina.com’da kredi kartı işlemlerinde her aşama, güvenlik altına alınmıştır.

 

Site-Ziyaretçi Haberleşme Güvenliği

Monolina.com sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 128 bit SSL standardında gerçekleşmektedir. Kullanılan haberleşme standardı çok işlemli sitelerde güvenle kullanılan nitelikli bir standarttır.

Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminde, sitenin adres çubuğu kısmında http://.. yerine, https://... yazısı bulunmaktadır. Güvenlik sistemini bu yazıyı kontrol ederek görebilirsiniz. Ayrıca, bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit işareti de yer almaktadır.

 

Site-Banka Haberleşme Güvenliği

Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, bankanın sunduğu güvenlik hizmeti çerçevesinde gerçekleşmektedir. Monolina.com; söz konusu güvenliğin çok sayıda bileşeni yanında, CVV2/CVC2 kodunu da, çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak kullanmaktadır.

 

Site içi Veri Güvenliği

Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde hiçbir kişi, kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşılamaz.  

Kredi kartı işlem sayfası, kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır.

Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine Monolina.com’un erişmesi mümkün değildir.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
Yukarı