Satış Sözleşmesi

SATIŞ SÖZLEŞMESİ  

MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI
Ünvanı : Mono Pazarlama ve Sanal Mağzacılık Ltd. Şti.
Telefon : 0212 2698380
E-mail : info@monolina.com

1.2 -ALICI

Adı/soyadı/Ünvanı : 
Adresi : 
Telefon : 
E-mail : 

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.monolina.com alan adlı internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.


MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi, satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.


Ödeme Şekli : 
Teslimat Adresi : 
Teslim Edilecek Kişi : 
Fatura Adresi : 
Kargo Ücreti : 

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, SATICI 'ya ait www.monolina.com alan adlı internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere teslim edilmesinden sorumludur.

4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin kabul ettiği ve onaylandığı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunlu olup, nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine defaten ödenir.

 

MADDE 5- CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kullanılmamış olması şarttır.

ALICI, ürün iadesiyle birlikte, kendisine gönderilen fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyalleri, eksiksiz olarak SATICI’ya göndermekle yükümlüdür. Fatura aslı olmadan iade edilmez. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren ALICI’dan kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma, hasar ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren ALICI’ya aittir.

Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler(kişiselleştirilmiş ürünler, isim-harfli ürünler, küpeler ve özel ölçülendirilmiş yüzükler), tek kullanımlık ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.

Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (ürünün defolu veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler örneğin kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünlerin, tek kullanımlık ürünlerin iadesi mümkün değildir.
 

MADDE 7- GENEL HÜKÜMLER

7.1- 18 yaşından küçük kişiler SATICI’dan alışveriş yapamaz.

7.2- Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından SATICI sorumlu değildir. SATICI, fiyatı hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.

MADDE 8- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

MADDE 9- YURT DIŞI GÖNDERİLER

Siparişin gideceği ülkede oluşabilecek gümrük masrafları, ekstra taşıma masrafları vb. tüm diğer masraflar siparişi veren kişi tarafından karşılanacaktır.

Yurt dışına gönderilen ürünlerin alıcısına ulaşmaması ve Mono Pazarlama ve Sanal Mağazacılık Ltd. Şti.’ye geri gönderilmesi halinde sipariş sahibine taşımacılık bedelinin iadesi yapılmaz ve ücretsiz olarak tekrar geri gönderilmez.

ALICI'nın siparişinin gümrük süreçlerinin çözülmemesi halinde ilgili ülkenin gümrük uygulamaları içerisinde ürünü imha etme, alıkoyma vb. bir uygulama olduğunda bu durumdan SATICI sorumlu değildir ve sipariş tutarı geri ödenmez. 

SATICI

Mono Pazarlama ve Sanal Mağazacılık Ltd. Şti.


ALICI
Tarih :  

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı