Biz kadınlar hem kıyafetlerimizi hem de aksesuarlarımızı çok severiz. Hele alışveriş yaparken kendimizden geçtiğimiz zamanlar ise oldukça fazla!

Peki renkler alışverişlerimizde tercihlerimizi ne kadar etkiliyor ya da etkilemeli? Gerçekten renkler bu kadar önemli mi?

Bu soruların cevabını bulmak için bazı renkleri, anlamlarını ve tercih nedenlerini araştırdık:

Toprağın Doğallığı: Kahverengi

Doğanın temel renklerinden birisi kahverengidir. Denge, ciddiyet, metanet ve sadelik olguları ile de anılır.

Ancak toprağın rengi kahverengiyi kullanırken dikkatli olmakta fayda var! Aşırı veya uyumsuz tonlarla beraber kullanımı, kişinin sıkıcı bir görünüme kavuşmasına neden olmaktadır.

Smoky kuvars ve kahverengi kehribar taşları, bu renkteki doğal taşlar arasındadır. Özellikle smoky kuvars taşından tasarlanan bir küpeyi canlı yeşil, sarı tonlarına sahip bir kıyafetle kullandığınızda doğanın tonlarını en özgün haliyle üzerinizde taşımış olacaksınız. 

 

Otorite Burada: Lacivert

Lacivert, karar verme yetisini arttırması ile bilinir. Sezgilere etkisi ile düşünce olgusu ile bağdaşır. Verimlilik, otorite ve sonsuzluğu çağrıştırır.

Lacivert genellikle kıyafetlerde resmi bir görünüme kavuşmak adına tercih edilir. Eğer kıyafetinizde lacivert tonlarını kullanmayı tercih ediyorsanız, ciddi görünümü özel bir şıklıkla tamamlamak adına aksesuar seçimini renk açık yeşil-mavi tonları arasından gerçekleştirebilirsiniz. Yeşilin, mavinin hatta lacivertin tonlarındaki turmalin taşlı aksesuarlar kombini tamamlamak için ideal olacaktır. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Güneşin Tonu: Sarı

Sarı verimlilik, üretim, sevinç olgularını temsil eder. Güneşin rengidir. Kıyafet seçiminde sarıyı tercih etmeniz halinde bulunduğunuz ortamda fark  edilmemeniz neredeyse imkansız. Aksesuarlarda en bilinen sarı taş ise kehribardır. Sarının tonlarındaki bu aksesuarı, siyah çanta ve aksesuarla kombin ederek hoş bir görünüme ulaşmanız her zaman mümkün.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saflığın Rengi: Beyaz

Beyaz renk bütün renkleri içinde barındırmasıyla bilinir. Birçok kültürde temizlik, saflık olgularını çağrıştırmaktadır.

Beyaz birçok renkle gayet uyumludur, özellikle beyaz; mavi ve kırmızıyla oldukça güzel durur ve bu renklerin canlılığını ön plana çıkartır. Dikkat çekmek için bu renkleri kıyafet ve aksesuarlarınızda özgürce kombinleyebilirsiniz. Ancak günlük yaşamda doğal bir görünüme sahip olmak istiyorsanız; beyaz rengi, bej ve kahverengi ile tercih etmelisiniz.              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Herkesten Başka: Turuncu

Dışa dönük, dinamik, çarpıcı, heyecan ve mutluluk aşılayan yapısıyla turuncu renk dikkat çekici renklerden birisidir.

Sıcaklık konusunda kırmızı kadar olmasa da, iddialı olan turuncu; şatafat ve gösteriş gereken yerlerde bolca kullanılır. Eğer dikkat çekmek istiyorsanız turuncu bir elbise ya da turuncunun tonlarını barındıran aksesuar seçimleri tam size göre!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asaletin Büyüsü: Siyah

Güç, ağırbaşlılık ve asalet olgularını ele alır. İş yaşamında da en fazla kullanılan renklerden biridir. Siyahı kullanan kişinin her zaman şık, gizemli ve edalı gözükmesi neredeyse mümkün!

Aksesuar seçiminde ise siyah denilince, aklımıza bu aralar oldukça popüler olan choker kolyeler geliyor. Eğer kıyafetiniz de siyahsa bu aksesuarları seçerek gizemli ve şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.  

 

 

Takvim 23-04-2019 Görüntüleme 1355 defa görüntülendi.
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı